Potahové materiály a čalounění

RIGOSALOTTI nabízí velmi široký výběr potahových materiálů, který zahrnuje různé typy látek, koženek i kůží, celkem lze vybírat z více než 1.000 možností.  Klient také může dodat vlastní látku pro očalounění sedací soupravy i postele. V nabídce nechybí materiály odpuzující vodu ani materiály umožňující snadné čištění.

sedaci souprava vicebarevna

Příklad kombinace různých látek.

Čalounění je možné kombinovat a vytvořit tak individuální barevnou kombinaci podle přání zákazníka. Například lze použít jinou barvu pro očalounění kostry a jinou barvu pro očalounění sedáků, opěráků či polštářů. Lze také doobjednat kompletní náhradní potahy na celou sedačku či postel.

Dostatečná odolnost proti otěru zajišťuje potahovým materiálům trvale neměnný vzhled a dlouhou životnost.

Vzorníky látek, koženek i kůží jsou k dispozici v naší prodejně, samozřejmostí je možnost zapůjčení vzorníku pro vyzkoušení v daném interiéru.

 

Čištění a údržba

Potahy sedacích souprav i postelí jsou u většiny modelů kompletně snímatelné a díky tomu je lze jednoduše vyprat v pračce nebo ručně. Instrukce pro praní a čištění, případně další informace k údržbě, jsou vždy uvedeny na štítku čalounění.

Použité symboly dle normy: UNI EN 23758 (ISO 3758).

mokre praniMokré praní: sejmuté potahy je možné prát ve vodní lázni, v pračce nebo ručně.
Procedura může zahrnovat všechny nebo pouze některé z následujících kroků:

  • namáčení, předpírka a hlavní praní – obvykle v teplé vodě vč. mechanického procesu za použití standardního pracího prostředku nebo jiných speciálních prostředků a následné propláchnutí čistou vodou
  • ždímání mechanickým odstřeďováním v průběhu nebo na konci pracího cyklu

cisteni chloremČištění chlórem: probíhá ve vodní lázni za použití čistících prostředků s obsahem chlóru s cílem odstranění skvrn nebo vybělení. Může probíhat před, v průběhu nebo až po mokrém praní.

suche cisteniSuché čištění: proces čištění za použití organických rozpouštědel. Zahrnuje vlastní čištění, proplach, odstředění a sušení.

zehleniŽehlení: operace s textilními materiály za použití tepla a tlaku pro dosažení původního vzhledu a tvaru po mokrém praní.

suseni v susicceSušení v rotačním bubnové sušičce: odstranění zbytkové vlhkosti za použití rotačního bubnu a horkého vzduchu.